fayzi
12 آذر 1401 - 21:27

کالاهای قاچاق در اموال تملیکی ایلام باید تعیین تکلیف شوند

ایلام- استاندار ایلام گفت: کالاهای قاچاق در اموال تملیکی استان ایلام اسرع وقت باید تعیین تکلیف شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا روز شنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با قدردانی از تمامی دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و مرزبانی و قضایی دخیل در ارتباط با مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، اظهار کرد: دستگاه قضا همواره یاور و پشتیبان دستگاه‌های استان در مقابله با هرگونه قاچاق و تخلفات بوده است.

وی افزود: قاچاق پدیده‌ای که علاوه بر ضربه به اشتغال و تعطیلی کارخانه در کشور، برای تولید و اقتصاد نیز خسارت‌های زیانباری ایجاد می‌کند. استاندار ایلام با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عزم راسخ همه دستگاه‌ها را می‌طلبد، عنوان کرد: در بحث قاچاق باید در چارچوب قانون، تمامی دستگاه‌های اجرایی با دستگاه‌های قضایی و انتظامی همکاری لازم را بعمل آورند.

وی با قدردانی از عملکرد دستگاه‌های نظامی، امنیتی، مرزبانی و قضایی در مقابله با قاچاق کالا و ارز استان گفت: عملکرد همه دستگاه‌های دخیل در این حوزه رضایت بخش است.

بهرام نیا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کالاهای قاچاق موجود در اموال تملیکی باید اسرع وقت تعیین تکلیف شوند و فرآیند اداری در این حوزه تسریع شود، گفت: به دلیل انجام امورات اداری برای واگذاری این کالاها، بعضاً در برخی از موارد مواد خوراکی قاچاق در طول زمان فاسد می‌شوند و به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌شود.

استاندار ایلام با اشاره به تسریع در تعیین تکلیف اموال توقیف شده و کالاهای قاچاق در استان گفت: پس از توقیف کالا، پرونده قاچاق پس از ارجاع به چندین دستگاه مرتبط برای صدور حکم ارسال می‌شود و بعضاً این فرایند به طول می‌انجامد که لازم است با هماهنگی قضایی و به‌صورت کاملاً قانونی این فرآیند تسریع شود.

وی در ادامه با اشاره آخرین وضعیت گمرگ در مهران، افزود: ضمن قدردانی از همه دستگاه‌ها پس از پیگیری‌ها گمرگ مهران ساماندهی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895745