fayzi
13 آذر 1401 - 16:20

خدمات فناورانه "ایران‌ساخت" در ۱۴ بخش ارائه خواهد شد

در دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت ۱۴ بخش موضوعی از جمله نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی، کشاورزی و محیط‌زیست و ... به‌منظور عرضه محصولات و خدمات فناورانه ایران‌ساخت ارائه شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدحسین بهشتی؛ معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه معاونت علمی وظیفه توسعه علم و فناوری را در کشور دارد، اظهار کرد: بازاریابی و فروش از مباحث بسیار حائز اهمیت برای هر شرکت محسوب می‌شود که در طول نمایشگاه ایران ساخت شرکت‌های دانش‌بنیان باید به این موضوع بپردازند.

رئیس دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت با بیان اینکه در نمایشگاه ایران‌ساخت اکثر فرآیند‌ها برون‌سپاری می‌شود و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان بیشتر نقش سیاست‌گذاری و نظارتی را بر عهده دارد، گفت: یک شرکت دانش‌بنیان باید دارای ساختاری نظام‌مند، خدمات پس از فروش و از همه مهم‌تر برای رقابت با محصولات جهانی، از بخش تحقیق و توسعه قوی برخوردار باشد.

در نظر گرفتن مشوق‌های ویژه برای تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی

وی با اشاره به برگزاری دومین دوره جایزه طراحی ایران گفت: پس از تجربه موفق برگزاری نخستین دوره جایزه طراحی ایران 1400، نمایشگاه ایران ساخت با همکاری مرکز طراحی ایران به‌منظور ارزیابی وضعیت طراحی صنعتی محصولات ایران ساخت و تشویق تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی به استفاده از فرآیند طراحی صنعتی برای آنان مشوق‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری گفت: به‌منظور رونق هرچه بیشتر بازار شرکت‌های عرضه‌کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یک بستر دائمی برای هم‌رسانی عرضه و تقاضا، تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی با همکاری صندوق توسعه فناوری نانو و صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: حوزه‌های برگزاری جایزه طراحی شامل تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، تجهیزات کامپیوتر و فناوری اطلاعات، ماشین‌آلات صنعتی و رباتیک، طراحی فضای نوآوری و فناوری، فناوری‌های نرم شامل صنایع خلاق آموزش، سرگرمی و سرگرمی و صنایع‌دستی و بسته‌بندی می‌شود.

پرداخت یارانه 10 تا 50 درصدی به محصولات خریداری شده توسط مراکز علمی

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی در خصوص حمایت‌های این نمایشگاه افزود: همانند سال گذشته برای محصولات سطح اول تا سوم، از 10 تا 50 درصد قیمت محصولات خریداری‌شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی براساس آیین‌نامه سطح‌بندی، به‌عنوان یارانه پرداخت خواهد شد.

عرضه محصولات و خدمات فناورانه ایران‌ساخت در چهارده بخش متنوع

در دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت 14 بخش موضوعی از جمله نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات آزمون صنعتی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس به‌منظور عرضه محصولات و خدمات فناورانه ایران‌ساخت را در نظر گرفته شده است.

قرار بود به رسم هرساله برگزاری این نمایشگاه که با حضور تجار، بازرگانان و سرمایه‌گذاران 15 کشور همسایه، چین، هند و اوراسیا بود و میزبانی و هزینه‌های جانبی اقامت چند روزه آن‌ها در ایران پوشش داده می‌شد، امسال نیز قرار بود این میهمانان حضور یابند که این اتفاق رخ نداد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896874